Pożyczka na działalność gospodarczą

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się niejednokrotnie z nakładem finansowym, który przekracza nasze możliwości. Czasem nie muszą to być wcale olbrzymie kwoty, jednak nawet niewielkie sumy na starcie robią różnicę. Później, w trakcie działania przedsiębiorstwa, również może się okazać, że aby zrobić dobry interes musimy zainwestować więcej, niż aktualnie posiadamy. Może też okazać się, że z powodu nierzetelnych kontrahentów nasza płynność finansowa jest zachwiana. W takim przypadku przyda się pożyczka na działalność gospodarczą.

W takich właśnie przypadkach, gdy w grę wchodzi stosunkowo niewielka kwota, z krótkim terminem spłaty, zazwyczaj staramy się o pożyczkę. W odróżnieniu od kredytu, który bierzemy na większe kwoty, ma ona ten plus, że zazwyczaj nie generuje dodatkowych kosztów obsługi.

W przypadku już działającej firmy, składając wniosek o pożyczkę na działalność gospodarczą możemy się spodziewać, że otrzymamy od banku kwotę odpowiadającą naszym trzykrotnym miesięcznym wpływom, którą będziemy musieli spłacić w sześć miesięcy. W większość banków prowizja wynosi ok. 1%, zaś oprocentowanie waha się od 13 do 16%. Maksymalna wysokość pożyczki to 100 000 złotych, choć wiele banków ogranicza tą wysokość nawet do 40 000 złotych.

Biorąc pożyczkę na działalność gospodarczą każdorazowo musimy najpierw zdecydować od kogo chcemy pożyczyć potrzebne nam pieniądze. Ważne jest nie tylko to jakie warunki są nam proponowane, ale również na ile wiarygodnym partnerem jest podmiot udzielający nam pożyczki. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ nie każda firma udzielająca pożyczek jest bankiem o ustalonej renomie.

Oczywiście jeszcze przed podpisaniem dokumentów musimy mieć ułożony harmonogram spłat, inaczej plan spłaty pożyczki. Chcemy przecież, żeby pożyczone pieniądze zarobiły na siebie, a nie żeby wpędziły nas w tarapaty finansowe. Warto więc pamiętać o harmonogramie spłaty i bezwzględnie go przestrzegać.

Pożyczka w 1 godzinę przez internet – MiniCredit! Kliknij tutaj

A czy Ty zamierzasz ubiegać się o pożyczkę na działalność gospodarczą czy zamierzasz samodzielnie finansować swoje przedsięwzięcie?

Ten artykuł znaleziono w Google dzieki tym słowom kluczowym:

 • kredyt na działalnosć gospodarczą
 • pożyczka na działalność gospodarczą
 • pożyczki na działalność gospodarczą
 • kredyty na działalność gospodarczą
 • pożyczka na działalność

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Pożyczka na działalność gospodarczą”

 1. justyna pisze:

  Chcę sobie otworzyć sklep, ale potrzebne mi jest 1 500 zł i nie mam skąd wziąć, gdyż jestem osobą bezrobotną. Czy gdzieś dostane kredyt?

  • Justyno czy 1 500 zł wystarczy Ci na otworzenie sklepu? Jeśli nie posiadasz dochodu bank raczej nie udzieli Ci kredytu, bo nie masz zdolności kredytowej.

   W takim razie pozostaję ci pożyczka na działalność gospodarczą. Możesz próbować w różnych instytucjach parabankowych, ewentualnie w serwisach pożyczek społecznościowych takich jak Kokos.pl

   Polecam przeczytanie Ci artykułu o kosztach działalności gospodarczej.

Zostaw odpowiedź

Why ask?

More in Działalność gospodarcza, Finansowanie działalności (27 of 44 articles)


Bez względu na rodzaj działalności gospodarczej, każdy przedsiębiorca zmuszony jest do rozliczania się z odprowadzanych podatków. Wyboru formy opodatkowania dokonujemy ...